Kas sieja „Radio Bemba” ir pilvakalbystę? - įspūdžiai iš „Auksinių Europrotų“ turnyro

Spausdinti 2015-10-22

Spalio 20d. įvyko dar vienas Auksinių Europrotų turas, praskaidrinęs nykų ir vėsų antradienio vakarą. Rudeniškas šaltis nesutrukdė susirinkti dar didesniam būriui komandų, nusiteikusių rimtai kovai ir nekantraujančių įveikti naujus iššūkius.

Įdomiausi klausimai ir linksmiausi atsakymai

Šiame ture taip pat netrūko suktų ir įdomių klausimų bei dar išradingesnių atsakymų. Komandų dėmesį patraukė klausimai apie Franco Ferdinando nužudymą ir  prekės ženklą „President“, o ES kultūrinio paveldo populiarinimo ir skatinimo programai sugalvotas naujas pavadinimas - „Tomas ir Džeris”. Tačiau pačiu įsimintiniausiu tapo klausimas apie šmaikščiąją prancūzę Jeanne Calment, o atsakymas į jį privertė nusišypsoti.

1997 metais mirė tuo metu seniausias pasaulio žmogus – prancūzė Jeanne Calment. Tuo metu jai buvo 122 metai. Moteris išlaikė puikų humoro jausmą iki pat gyvenimo pabaigos. Kartą išeidamas svečias pasakė, kad galbūt jie vėl susitiks kitais metais, moteris, tuo metu būdama 115 metų, atsakė: „Nematau priežasčių kodėl ne, juk tu dar visai gerai atrodai“. Taip pat Jeanne juokaudama yra pasakiusi: „Aš turiu tik vieną raukšlę ir šiuo metu...“ Pabaikite šį senolės juokelį 3 žodžiais.

Komandos pateikė pačių įvairiausių atsakymų:  „esu Gineso rekordininkė“, „visus sveikus dantis“, „ji pradeda nykti“, „bandau ją ištiesinti“, „jaučiuosi visiškai jauna“, „bandau ją išlyginti“, „formuojasi antra raukšlė“, o tikrasis atsakymas – „ant jos sėdžiu“.

O ar teko girdėti apie kubietišką terminą „Radio Bemba”? Dėl stipriai reguliuojamų masinės komunikacijos priemonių kubiečiams teko atrasti alternatyvių būdų perduoti naujienas. Pats žodis „bemba” liaudyje reiškia vieną kūno dalį, o išsireiškimas buvo pasiskolintas iš F. Castro – šiuo metodu jis bendravo su sau pavaldžiais vyrais. Daugelis komandų spėjo, jog šis išmanus informacijos perdavimo būdas yra „pilvakalbystė”, tačiau iš tiesų žodis „bemba” reiškia lūpas, o „lūpų radiju” vadinami gandai.

VIETA

KOMANDŲ SKAIČIUS

DALYVIŲ SKAIČIUS

Akmenė

11

80

Anykščiai

9

64

Birštonas

5

34

Biržai

10

58

Elektrėnai

10

52

Jurbarkas

18

150

Kazlų Rūda

9

58

Kretinga

7

37

Panevėžys

-

36

Plungė

6

40

Pravieniškės

4

28

Šilalė

13

80

Skuodas

3

18

Tauragė

14

89

Trakai

3

22

Ukmergė

10

56

Varėna

6

32

Žasliai

4

28

Komentarai

Kitos naujienos

Jau tapo įprasta, jog antradieniai  - tai „Auksinių Europrotų" vakarai, suburiantys šimtus žaidėjų, trokštančių išbandyti savo žinias. Ne išimtis buvo ir spalio 27 d. antradienis, kuris kai kuriems miestams buvo paskutinis, o kai kam dar tik pusiaukelė įtemptose protų kovose. Nepaisant to, jog po šio žaidimo su kai kuriais miestais teks atsisveikinti iki pavasario sezono, tačiau finalinėje kovoje netrūko azarto, juokelių ir pakilios nuotaikos. Sveikiname trumpojo sezono nugalėtojus, o kitiems miestams linkime sėkmės ateinančiose „Auksinių Europrotų“ kovose!

Spalio 13 d. vykę „Auksinių Europrotų“ turnyrai sukvietė daugiau nei 30 miestų ir miestelių komandas varžytis dėl  nugalėtojo titulo. Komandoms teko kaip reikiant pasukti galvas, bandant išspręsti sudėtingiausius galvosūkius, tačiau atkakliose kovose netrūko azarto ir originalių atsakymų.

Spalio 6 d. vyko jau trečiasis šio sezono „Auksinių Europrotų“ žaidimas, tačiau kai kurioms komandoms savo jėgas teko išbandyti pirmą kartą – tądien prie pilną sezoną organizuojančių miestų prisijungė būrys sutrumpintą sezoną spalio antradieniais organizuosiančių miestų.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!