Kodėl Latvija pardavė savo pasienio būdeles? Įspūdžiai iš „Auksinių Europrotų“ turnyro

Spausdinti 2015-10-29

Jau tapo įprasta, jog antradieniai  - tai „Auksinių Europrotų" vakarai, suburiantys šimtus žaidėjų, trokštančių išbandyti savo žinias. Ne išimtis buvo ir spalio 27 d. antradienis, kuris kai kuriems miestams buvo paskutinis, o kai kam dar tik pusiaukelė įtemptose protų kovose. Nepaisant to, jog po šio žaidimo su kai kuriais miestais teks atsisveikinti iki pavasario sezono, tačiau finalinėje kovoje netrūko azarto, juokelių ir pakilios nuotaikos. Sveikiname trumpojo sezono nugalėtojus, o kitiems miestams linkime sėkmės ateinančiose „Auksinių Europrotų“ kovose!

Įdomiausi klausimai

KINTU yra festivalis Bolivijoje, kurio metu dalyviai dvi arba tris dienas mušasi vieni su kitais. KINTU yra pirmojo asmens veiksmažodis ir tuo pačiu vienos medžiagos įnagininko forma. Parašykite, kaip vadinasi šis festivalis Bolivijoje arba koks žodis slepiasi po KINTU.

Atsakymas: TINKU – tai buvo žodžio KINTU anagrama.

2007 metais Latvijos Vyriausybė paskelbė, kad parduoda kelias dešimtis vieno tipo objektų. Šiandien dalyje jų veikia kavinės ar nedidelės parduotuvės. Kokio tipo objektai buvo parduodami?

Atsakymas: pasienio postai (2007 m. Baltijos šalys įstojo į Šengeno zoną, todėl visus pasienio postus su Lietuva ir Estija Latvijos Vyriausybė pardavė verslininkams ir šie ten kūrė kavines bei parduotuves).

Kai kurie Europos Sąjungos intelektualai priešinasi anglų kalbos pirmenybei ir populiarumui oficialiose ES institucijoje ir renginiuose. Dar 2002 metais grupelė tokių anglų kalbos skeptikų paskelbė devizą: „Europos Sąjunga – tai X, o ne Londono Taueris.“ Dviem žodžiais parašykite X.

Atsakymas: Babelio bokštas (tie skeptikai dažnai akcentuoja nacionalinių kalbų svarbą). Babelio bokštas vienaip ar kitaip susijęs su daug kalbų.

Amelija (kai kuriuose šaltiniuose – Felicija) yra jo sesuo, Mortimeris ir Ferdinandas – sūnėnai, o Madelina – pusseserė. Nors mums įprasta matyti jį tik su savo mergina, iš tiesų ji – jo žmona. Nors pats yra ne žmogus, turi labai būdingą žmogui augintinį – geltoną šunį. Kas yra jis, jei jo „tėvas” labai bijojo tokių kaip jis?

Atsakymas: MICKEY MOUSE. Visi išvardinti asmenys yra jo šeima, o jo kūrėjas Walt Disney labai bijojo pelių.

 

O štai ne vieną komandą išsitraukti centų monetas privertęs klausimas:

Euro kupiūros ir monetos buvo kuriamos konsultuojantis su aklųjų ir silpnaregių draugijomis. 20 eurocentų moneta turi 7 vertikalias įpjovas savo briaunoje, pagal kurias aklieji gali atskirti, kokią monetą laiko rankoje. Remiantis panašiu principu pažymėta dar viena eurocentų moneta. Kuri?

 

Atsakymas: 2 CENTŲ. Ant jos briaunos yra išilginė įpjova.

 

Linksmiausi atsakymai

1/2 DUETO – Vilniuje veikia teatro studija, pavadinimu „JIS“. JIS didelei daliai žmonių turbūt buvo pirmasis gyvenime. Kas yra JIS?

Biržų komandos spėliojo, jog tas pirmasis galėtų būti ,,Lėlės'',  ,,Kartas'',  ,,Įkvėpimas'' , ,,Daktaras'' ar ,,Bučinys'', o tikrasis atsakymas – elementorius, kadangi knyga „Elementorius“ daugeliui buvo pirmoji mokykloje perskaityta knyga.

Driežų pasaulis yra tiesiog įspūdingas, pavyzdžiui, Brazilijoje gyvenantis pygmy gecko turi unikalią savybę – jis negali sušlapti. Kitas driežų pasaulio atstovas basiliscus plumifrons dėl savo kitos unikalios savybės, žmonių buvo pramintas X. Žmogui tai padaryti reikėtų pasiekti maždaug 30 metrų per sekundę greitį. Jums nereikia parašyti, kokia tai savybė, tiesiog įvardinkite, kaip yra pramintas šis driežas.

[ATS.: JESUS CHRIST LIZZARD / JĖZAUS KRISTAUS DRIEŽAS – vaikšto vandens paviršiumi]

Elektrėnai atsakė, jog driežas  pramintas "SLYVA".

 

Lietuvos valdžia paskelbė, jog po euro įvedimo lietuviškų litų monetos bus išlydytos ir panaudotos ekonomisto, Lietuvos banko organizatoriaus, lito tėvu vadinamo lietuvio skulptūrai. Kokia jo pavardė, jei ji – lietuviško vyriško vardo mažybinė forma?

 

Atsakymas: Vladas JURGUTIS. Tačiau Skuodo komandai atrodė, jog tikrasis atsakymas turėtų būti – Jonelis.

 

VIETA

KOMANDŲ SKAIČIUS

DALYVIŲ SKAIČIUS

Akmenė

11

80

Birštonas

5

38

Biržai

10

59

Elektrėnai

10

50

Jurbarkas

18

138

Kazlų Rūda

8

51

Kelmė

10

67

Kretinga

6

33

Kuršėnai

8

46

Plungė

5

25

Pravieniškės

3

19

Šilalė

13

80

Skuodas

3

24

Tauragė

14

97

Telšiai

11

90

Troškūnai

5

37

Ukmergė

9

51

Žasliai

4

26

Komentarai

Kitos naujienos

Spalio 20d. įvyko dar vienas Auksinių Europrotų turas, praskaidrinęs nykų ir vėsų antradienio vakarą. Rudeniškas šaltis nesutrukdė susirinkti dar didesniam būriui komandų, nusiteikusių rimtai kovai ir nekantraujančių įveikti naujus iššūkius.

Spalio 13 d. vykę „Auksinių Europrotų“ turnyrai sukvietė daugiau nei 30 miestų ir miestelių komandas varžytis dėl  nugalėtojo titulo. Komandoms teko kaip reikiant pasukti galvas, bandant išspręsti sudėtingiausius galvosūkius, tačiau atkakliose kovose netrūko azarto ir originalių atsakymų.

Spalio 6 d. vyko jau trečiasis šio sezono „Auksinių Europrotų“ žaidimas, tačiau kai kurioms komandoms savo jėgas teko išbandyti pirmą kartą – tądien prie pilną sezoną organizuojančių miestų prisijungė būrys sutrumpintą sezoną spalio antradieniais organizuosiančių miestų.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!