Paskelbti konkurso „Aš@Europa.2025“ finalininkai

Spausdinti 2014-12-04

Skelbiame konkurso „Aš@Europa.2025“ finalistus! Į antrąjį etapą pateko 6 klasės, iki gruodžio 3 d. 20.25 val. surinkusios daugiausia balsų viešo balsavimo „Facebook“ metu. Papildomai 4 finalo dalyvius išrinko Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.  

Konkurso organizatoriai sulaukė nemažai skundų iš konkurso dalyvių ir stebėtojų, kad yra galimai sukčiaujama renkant balsus „Facebook“. Atsižvelgiant į tai, Europos Komisijos atstovybė nutarė į finalinį etapą atrinkti ne 5, o 6 komandas pagal surinktą balsų skaičių „Facebook“ tinkle, ir keturias išrinko savo nuožiūra. Finaliniame etape konkurso komisija geriausią klasės darbą išrinks neatsižvelgdama į „Facebook“ surinktų balsų skaičių. Klasės atstovus, kurie galimai nesąžiningai rinko balsus „Facebook“, perspėjome ir imsimės priemonių, kad tokie atvejai nepasikartotų.

Finalo dalyvių darbus vertins speciali komisija, kurią sudarys:

  • Vladas Gaidys, sociologas, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius;
  • Jurgis Didžiulis, muzikantas ir projekto „Share Europe online“ ekspertas;
  • Akvilė Gelažiūtė, „Skalvijos“ kino centro Edukacinių programų koordinatorė;
  • „Radistai“.

Atsižvelgus į komisijos vertinimus, bus išrinktas 1 nugalėtojas ir 2 prizininkai. Nugalėtojui atiteks pagrindinis prizas – „Radistų“ pasirodymas mokyklos išleistuvėse. Prizininkai bus pakviesti atvykti į Europos namus Vilniuje.

Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 8 d. 20.25 val. „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/europos.

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę keisti konkurso taisykles.

Finalo dalyviai:

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, 4a klasė. 2893 balsai

Akmenės gimnazija, 12 klasė. 2873 balsai

Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, 4g3 klasė. 2870 balsai 

Utenos Dauniškio gimnazija, 4b klasė. 2174 balsai

Joniškio „Aušros“ gimanzija, 4b klasė. 1763 balsai

Telšių „Džiugo“ gimnazija, 12 klasės. 1599 balsai

Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, IV klasė (į finalą pateko Europos Komisijos atstovybės sprendimu)

Rojus gi, vaikeli!

Išgyvenę visus karus, marus ir atsilaikę Ebolos virusams, 2025-aisiais pagaliau gavome progą atsipūsti ir pasidžiaugti gyvenimu. Vieni įgiję vieną, o kiti ir visus du aukštuosius, pramokę ne tik laisvai kalbėti anglų kalba, bet praplėtę ir rusiškų keiksmų lobynus bei viena ausim nugirdę keletą ispaniškų frazių iš taip pamėgtų meksikiečių serialų, tapom ne tik Nobelio taikos premijos laureatais, o ir tikrais ekonomistais, kurie skaičiukų jūroje nardo taip pat nevaržomai, kaip tie jūrų vėpliai Arkties vandenyne. Štai, kažkam gandras kopūstuose paliko netgi po du pagrandukus, kuriuos norint išlaikyti teko imtis pelningo verslo. O verslas tikrai pelningas. Labai pelningas. Marinuotų agurkėlių fabrikėlis. Apyvarta irgi neprasta. Per mėnesį į kišenių įkrenta nuo penkių iki dešimties tūkstančių eurų. Geriau turbūt ir norėti negalima...Gyveni ir žvengi iš visų plaučių, kai tuo tarpu kiti kvaileliai laksto į kažkokias Italijas, sudarinėja kažkokias sutartis su mados namais ir grįžę Lietuvon atidaro Vilniaus senamiestyje ,,butikus“, o tada pardavinėja kažkokius rūbus, kurių, atsiprašau, bet net ir gerbiama kaimo ponia eidama burokų ravėti neužsivilktų. Kainos užrašytos skaičiais, kokių lygaus ir glotnaus paviršiaus smegenų savininkas perskaityti nesugeba. Tokias pamačius ne tik žadą atima, bet ir širdis kelioms akimirkoms sustoja. Kam šitaip išlaidauti, kai galima užeiti į visų išgirtus ir pamėgtus Gariūnus, kurie diktuoja naujausias mados tendencijas? Ne tik pinigai bus išleisti prasmingai, bet ir atrodysi stilingai: leopardo kailiuko raštų palaidinės, kelininko liemenės ryškumo miniakas, treninginės kelnės su dviem, trim, o jeigu esi labai ,,šūstras“ - net keturiom baltom juostelėm. Rojus gi, vaikeli! O svarbiausia – visai šalia, tiesiog panosėje.

Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, 4 klasė (į finalą pateko Europos Komisijos atstovybės sprendimu)

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, IVabg klasė (į finalą pateko Europos Komisijos atstovybės sprendimu)

Šeduvos gimnazija, X laida (į finalą pateko Europos Komisijos atstovybės sprendimu)

Komentarai

Kitos naujienos

73 proc. mūsų šalies dvyliktokų savo ateitį po dešimties metų įsivaizduoja Lietuvoje. 80 proc. jaunuolių tikisi įgyti aukštąjį išsilavinimą, mokėti užsienio kalbų: daugiausia anglų, prancūzų, ispanų. Keturi iš penkių moksleivių mano, kad 2025-aisiais bus susituokę ir susilaukę vaikų.

Atsižvelgus į komisijos vertinimus, daugiausia balų surinko ir nugalėtoja tapo Utenos Dauniškio gimnazijos 4b klasė! Nugalėtojams atitenka pagrindinis prizas – „Radistų“ pasirodymas mokyklos išleistuvėse 2015 m. vasarą.

Iki gruodžio 3 d. 20 val. 25 min buvo galima balsuoti už dvyliktokų klasių pateiktus darbus – foto, video ar esė formatu sukurtas vizijas apie savo klasę ir Europą 2025 metais. Šiandien Europos Komisijos atstovybė paskelbs, kurios 10 klasių pateks į konkurso finalą, kur jų darbus vertins komisija. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!