Konkursas „Hiphopo kalba apie Europą“

Spausdinti 2013-05-14

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su grupe „SKAMP“ pristato konkursą „Hiphopo kalba apie Europą“. Konkurso dalyviams skelbiamas iššūkis – repuoti apie ES piliečių teises ir Europos ateitį. Nugalėtojai bus pakviesti įrašyti dainą kartu su grupe „Skamp“ ir filmuotis bendrame vaizdo klipe.

Konkurso laimėtojų ir „Skamp“ kūrinys taps 2013 m. Europos piliečių metų himnu. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iniciatyva Europos metų himnai kuriami jau kelerius metus, bet šiemet pirmąkart prie himno prisidėti kviečiami visi norintys. Toks formatas ir hiphopo žanras pasirinktas neatsitiktinai – Europos piliečių metai skirti diskutuoti apie Europos ateitį ir turimas teises.

Dalyvavimo konkurse žingsniai:

  • sukurti iki 12 eilučių tekstą apie ES piliečių teises ir (arba) ES ateitį lietuvių kalba;
  • nufilmuoti iki 2 min. trukmės vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas dainos atlikimas hiphopo stiliumi;
  • registruotis adresu www.pazinkeuropa.lt/hiphopas iki birželio 1 d.

Konkurse gali dalyvauti visi norintys, amžiaus apribojimų nėra. Repuoti galima ir po vieną, ir keliese. Įrašo kokybė nebus vertinama, svarbiausia – tekstas ir atlikimas. Galima filmuoti įrašus telefonu ar bet kokia kita įrašymo priemone. Vaizdo įrašą reikia įkelti į Youtube (Vimeo ar kitą) platformą. Registruojantis reikia pateikti nuorodą, taip pat pridėti kūrinio tekstą.

Apie Europos piliečių metus

Per 20 metų nuo ES pilietybės sukūrimo padaryta pažanga turi tiesioginės įtakos milijonų žmonių gyvenimui. ES pilietybė – tai ne tuščia sąvoka, o konkretus statusas, su kuriuo susijusios įvairios teisės. Todėl, kad esame ES piliečiai, galime lengviau kirsti sienas, dirbti ar studijuoti ES šalyse tokiomis pačiomis teisėmis kaip vietos gyventojai ir turime kitų galimybių. Daugiau apie ES piliečių teises galite skaityti svetainės Pažink Europa mėnesio temoje: http://www.pazinkeuropa.lt/menesio-tema.

Įkvėpimui - Europos piliečių teisės karikatūrose.

Konkursą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Konkurso partneriai: Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, „Eurodesk Lietuva“, Jaunimo Europos komanda, ZIP FM.

 Svarbu!

Registruodamasis konkurse dalyvis patvirtina susipažinęs su šiomis taisyklėmis ir sutinka jų laikytis. Dalyvis sutinka, kad registruojantis pateiktus duomenis (vardą, pavardę, el. paštą, telefono numerį ir kt.) ir visą pateiktą medžiagą organizatorius tvarkytų ir naudotų vykdydamas konkursą ir nustatydamas laimėtoją.

Darbai turi atitikti autorių teises reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Visi vaizdo įraše nufilmuoti žmonės turi būti davę sutikimą filmuotis (jei tai nepilnamečiai, sutikimą turi duoti ir jų tėvai). Darbuose draudžiama naudoti teiginius, faktus, informaciją arba citatas, kurie žemintų kitus žmones ar žmonių grupes.

Visi konkursui pateikti darbai yra Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje nuosavybė. Nuo registracijos dienos Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi teisę kopijuoti darbus, skelbti juos internete, naudoti kompaktinėse plokštelėse (arba kitokiose laikmenose) ar žiniasklaidoje.  

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti taisykles ir apdovanojimus. Apie pakeitimus skelbiama konkurso interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt. Jie įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

 

Komentarai

Kitos naujienos

Kelionė į Briuselį už 1 min. kūrybiškumo apie tai, kas yra konkurencija. Filmukų laukiame iki rugsėjo 28 d. 

Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2007 metų, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas organizuoja konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai). Konkurso tikslas – skatinti vidurinių mokyklų moksleivius mokytis kalbų ir suteikti jiems galimybę paragauti vertėjo raštu duonos.

Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!