„Sėkmės receptas“: Kur gauti pinigų jaunam verslui?

Spausdinti 2013-03-07

„Kiekviena verslo idėja prasideda nuo to, kad reikia ieškoti pinigų, kaip ją įgyvendinti. Pradžioje apėjome gimines, jie mums padėti negalėjo. Vienoje parodoje sužinojome apie ES paramą, pradėjome aiškintis, kaip ją gauti, o šiandien jau turime barą“, – savo patirtimi dalijasi „Trip“ baro vienas savininkų Algirdas Rumšas.

Kur gauti pinigų jaunam verslui? Į šį pradedantiems verslininkams dažnai kylantį klausimą atsako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuoto „Sėkmės recepto“reportažo herojai: „Verslumo skatinimo“ programa pasinaudojęs A. Rumšas ir kelių ES paramą verslui administruojančių įstaigų atstovai.

„Jaunas verslas gali gauti kompleksinę paramą – 86 tūkst. litų siekiančią „Verslumo skatinimo fondo“ paskolą, kai kompensuojami 95 procentai palūkanų. O tam, kad nereikėtų įkeisti tėvų buto, namo ar kito turto, suteikiamos 80 proc. siekiančios specialios garantijos“, – pasakoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Apie ES finansavimo galimybes ir praktinius aspektus – vaizdo reportaže „Kur gauti pinigų jaunam verslui?“:

Trumpame interviu šokolado karaliumi pramintas „AJ šokolado“ savininkas Algimantas Jablonskas taip pat dalijasi savo prisiminimais apie verslo pradžią:

 

Komentarai

Kitos naujienos

Šią savaitę Vilniuje galėjai sutikti geriausius Europoje informacinių ir ryšių technologijų srityje (IRT) dirbančius specialistus, mokslininkus ir verslininkus – mūsų šalyje vyko daugiau nei 6 000 dalyvių sutraukusi ICT 2013 konferencija.

Socialinis verslas, socialinis verslumas, socialinė ekonomika – pagalvojot, čia kažkas susiję su Facebook'u ir kitais socialiniais tinklais? Greičiausiai daugeliui tokia pirma mintis šauna į galvą ir nieko čia keista, nes labai lengva pasiklysti tarp daugybės socialinio verslumo apibrėžimų.

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!