Kuriantiems verslą užsienyje – ES tinklų pagalba

Spausdinti 2013-04-05

Europos Sąjungos šalyse verslą kurti norintys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į įvairius ES tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama reportaže „Kaip pradėti verslą kitoje ES šalyje?“. 

Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktoriaus Dovydo Varkulevičiaus, viena dažniausiai pradedantiems verslininkams pasitaikančių problemų – žinių trūkumas. „Visų pirma, reikia turėti informacijos, o ją suteikti gali visose ES šalyse įkurti kontaktiniai centrai“, – teigia jis. 

„Jei atsiversite bet kokio kontaktinio centro tinklapį, rasite visą reikalingą informaciją: kokius dokumentus pateikti, kokius leidimus, licencijas reikia gauti, kada galėsite atsidaryti sąskaitas, priimti darbuotojus į savo įsteigtą įmonę. Lietuvoje tokia įstaiga yra „Versli Lietuva“. O, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje – „Business link“, – pasakoja D. Varkulevičius. Susidūrus su problemomis steigiant ar vystant verslą, jis pataria kreiptis į SOLVIT centrą, padedantį tuomet, kai neteisingai taikomi ES vidaus rinkos teisės aktai. 

Pradedančius verslininkus taip pat konsultuoja Europos verslo ir inovacijų tinklas. „Į mus gali kreiptis tiek norintys pradėti verslą Lietuvoje, tiek kitoje šalyje. Daug klausimų sulaukiame apie ES vidaus rinką – kokie reikalavimai produktams, žymėjimo naujovės. Taip pat informuojame apie vykstančias parodas, seminarus, partnerių paieškos galimybes, – pasakoja Europos verslo ir inovacijų tinklo atstovė Irena Jasiukevičiūtė. – Esame parengę įvairių šalių apžvalgas, taip pat turime duomenų bazes, kurios gali praversti verslininkams“. 

D. Varkulevičius priduria: „Šiandien yra sudarytos visos sąlygos, kad ES piliečiai galėtų laisvai veikti ES vidaus erdvėje. Tokias galimybes suteikia ir tam tikros direktyvos, ir institucijos, kurios padeda steigtis“.

Daugiau apie šias galimybes pasakojama reportaže „Kaip pradėti verslą kitoje ES šalyje?“:

Komentarai

Kitos naujienos

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

Jau gali pasinaudoti virtualia rinkimų stebėsenos platforma „Žinau, ką renku“. Joje galima aptarinėti ir analizuoti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų agitaciją balandžio – gegužės mėnesiais.

Šią savaitę #pazinkeuropa diskutuosime apie „Erasmus+“ programą ir Jaunimo garantijas. Ar Jūs jau pasinaudojote galimybe susikurti savo sėkmės istoriją? Turite nuomonę ar klausimų? Pasisakykite!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!