Kviečiame žiūrėti diskusijų apie Europos ateitį vaizdo įrašus

Spausdinti 2014-11-17

Siekdama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities, Europos Komisijos atstovybė, bendradarbiaudama su Lietuvos universitetais, 2014 m. spalio 2, 3 ir 6 d.  organizavo diskusijų-susitikimų ciklą „Pakalbėkime apie Europą ir mus“.

Susitikimų metu savo įžvalgomis apie Europos bei Lietuvos sąsajas įvairiais istoriniais laikotarpiais, europinę ir Lietuvos tapatybes pasidalino ir diskutuoti apie tai, kokiomis vertybėmis turėtų būti grindžiama tolesnė Europos Sąjungos raida, kvietė prof. Leonidas Donskis, prof. Rein Raud bei Lietuvos akademinės bendruomenės nariai

Vaizdo įrašai

Spalio 2 d. Vytauto Didžiojo universitete vykusi diskusija

Spalio 3 d. Klaipėdos universitete vykusi diskusija

Spalio 6 d. ISM vadybos ir ekonomikos universitete vykusi diskusija

Kvietimas į diskusiją

Šių metų kovo 1 d.  paskelbta projekto „Naujasis Europos naratyvas“  Kultūros komiteto narių deklaracija „Europa kaip pasaulėžiūra ir organizmas“ [angl. ‘The mind and body of Europe‘], kurią galima rasti adresu http://ec.europa.eu/debate-future-europe/new-narrative/pdf/declaration_lt.pdf.

Iškilūs kūrėjai ir mąstytojai pabrėžia būtinybę sugrąžinti pasitikėjimą Europa, dar kartą tvirtai pareikšti, kad mūsų vertybės – žmogaus orumas ir demokratija, neleisti, jog vyrautų nacionalistinis ir populistinis tonas.              

Deklaracijos autoriai meta intelektualinį iššūkį teigdami, jog Europai reikia visuomenės paradigmos pasikeitimo, beveik „naujojo Renesanso“. Kita vertus, kad Europa sėkmingai išnaudotų savo svarbiausią išteklių - kultūrą - reikia ir naujo kosmopolitizmo, dinamiškos ir kūrybingos visuomenės bei atitinkamos aplinkos.

Komentarai

Kitos naujienos

Ieškai tarptautinių studijų ar savanoriškos veiklos galimybių? Norėtumei dirbti ir atlikti praktiką užsienio įmonėje? O gal domiesi kitomis tarptautinėmis galimybėmis? Tuomet išplėsk akis ir ausis: 2015 m. rugsėjo 21 – spalio 4 d. ateik į „Time to Move“ renginį.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su dienraščiu „Verslo žinios“ ir UAB „Baltnetos komunikacijos“ organizuoja stovyklą „Europos verslo reporteris 2015“. Šių metų stovyklos tema „Internetas be sienų – bendroji Europos Sąjungos skaitmeninė rinka“.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos banku ir dienraščiu „Verslo žinios“ 2014 m. spalio 9–12 d. organizuoja stovyklą „Europos verslo reporteris 2014“. Stovyklą rengiame jau trečią kartą. Mūsų tikslas – stiprinti pradedančiųjų žurnalistų ir nuomonės formuotojų profesinius gebėjimus ir populiarinti svarbiausias ES ekonomikos temas.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!