Kvietimas dalyvauti mokymuose apie metodų ir priemonių rinkinį „Pažink Europą“

Spausdinti 2013-06-17

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti vienos dienos mokymuose, kurių metu susipažinsite ir praktiškai išbandysite metodų ir priemonių rinkinį „Pažink Europą“. Mokymai vyks 2013 m. birželio 28 d. nuo 10.00 iki 18.00 val. „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16, Vilniuje, įėjimas iš Vilniaus g.). Renginyje kviečiame dalyvauti mokymo programas apie Europos Sąjungą organizuojančius mokymų vadovus, turinčius žinių ir įgūdžių, kaip taikyti neformalaus ugdymo principus jaunimo grupėms. Dalyvavimas nemokamas. Mokymų dalyviai dovanų gaus priemonių rinkinį „Pažink Europą“. Mokymus ves vienas rinkinio sudarytojų Laimonas Ragauskas.

Registracija į renginį vyksta iki birželio 19 d. adresu http://bit.ly/Zdx9ZH. Dalyvavimas viso renginio metu yra privalomas. Dalyvių skaičius ribotas. Kviečiamų dalyvių sąrašą paskelbsime birželio 21 d.

Renginio programa

10.00 Susipažinimas ir įvadas

10.30 „Europos namų“ galimybių pristatymas

11.00 Metodų rinkinys „Pažink Europą“, jo tikslai, struktūra, priemonės

11.30 Pertraukėlė

11.50 Metodų išbandymas ir metodinių principų aptarimas

13.30 Pietūs

14.30 Teminio užsiėmimo kūrimas iš pasirinktų metodų. Pristatymai ir aptarimas

16.20 Pertraukėlė

16.50 Metodų adaptacija ir kiti metodiniai bei praktiniai klausimai

18.00 Pabaiga

 

2013 m. pabaigoje dalį mokymuose dalyvavusių ir aktyviai jaunimą apie ES ugdančių mokymų vadovų pakviesime į pažintinę kelionę į ES institucijas Briuselyje.

 

Europos jaunimo savaitės organizatoriai nagrinėja „Pažink Europą“ lagamino turinį 

 

Apie metodų ir priemonių rinkinį „Pažink Europą“

Metodų rinkinyje jo sudarytojai Laimonas Ragauskas ir Nerijus Kriaučiūnas (VšĮ NECTARUS) siūlo įvairius metodus, kurie sudomintų jaunus žmones ne tik kalbėtis, bet ir gilintis į tai, kas vyksta Europos Sąjungoje, ką jie gali, būdami Europos Sąjungos piliečiais, kokią Europos Sąjungą jie nori ir gali susikurti. Metodai, kurie pateko į rinkinį, yra specialiai pritaikyti arba naujai sukurti, remiantis autorių darbo su jaunimu patirtimi.

Rinkinyje siūloma 30 metodų šioms temoms atskleisti:

  • Kodėl susikūrė Europos Sąjunga? Kodėl ji svarbi šiandien?
  • Kaip veikia Europos Sąjunga – sprendimų priėmimo procesas
  • Kaip piliečiai gali dalyvauti ES sprendimų priėmimo procese?
  • Galimybės jaunimui Europos Sąjungoje
  • Kokias galimybes verslui (pradedančiajam) teikia ES?

Kartu su metodų rinkiniu yra išleistas priemonių lagaminas, kuriame yra užsiėmimų vedėjams reikalingos pagalbinės priemonės – žetonai, kortelės, lentos, nuotraukos ir pan. Visi priemonių komplektai  yra pritaikyti darbui su 4 grupėmis.

 

Daugiau informacijos:

Vytenis Kviklys, tel. 85 243183, e. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

 

 

Komentarai

Kitos naujienos

Ieškai tarptautinių studijų ar savanoriškos veiklos galimybių? Norėtumei dirbti ir atlikti praktiką užsienio įmonėje? O gal domiesi kitomis tarptautinėmis galimybėmis? Tuomet išplėsk akis ir ausis: 2015 m. rugsėjo 21 – spalio 4 d. ateik į „Time to Move“ renginį.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su dienraščiu „Verslo žinios“ ir UAB „Baltnetos komunikacijos“ organizuoja stovyklą „Europos verslo reporteris 2015“. Šių metų stovyklos tema „Internetas be sienų – bendroji Europos Sąjungos skaitmeninė rinka“.

Siekdama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities, Europos Komisijos atstovybė, bendradarbiaudama su Lietuvos universitetais, 2014 m. spalio 2, 3 ir 6 d.  organizavo diskusijų-susitikimų ciklą „Pakalbėkime apie Europą ir mus“.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!