Lietus Lietuvoje išaugina ne tik grybus, bet ir išradėjus

Spausdinti 2013-11-08

Šią savaitę Vilniuje galėjai sutikti geriausius Europoje informacinių ir ryšių technologijų srityje (IRT) dirbančius specialistus, mokslininkus ir verslininkus – mūsų šalyje vyko daugiau nei 6 000 dalyvių sutraukusi ICT 2013 konferencija.

LR prezidentė D.Grybauskaitė, atidarydama konferenciją, jos dalyvius iš viso pasaulio pasveikino juokaudama, kad Lietuvoje dažnai lyja, bet be lietaus juk niekas neauga, taip pateikdama užuominą į konferencijos šūkį: kurti, jungti, augti (angl.Create, Connect, Grow). Beje, ICT 2013 – didžiausias Europoje skaitmeninių inovacijų renginys.

Suprasti renginio mastą buvo galima jau tik įžengus į Litexpo parodų rūmus, kur dvejose dideliose salėse buvo pristatomi naujausi išradimai: įrenginiai, leidžiantys mintimis valdyti kompiuterį, virtualios tikrovės technologijos, robotai bei daugybė kitokių futuristiškai atrodančių prietaisų. Atskirame paviljone buvo demonstruojami Lietuvos išradėjų moksliniai pasiekimai bei fantastiniuose filmuose matyti įrenginiai: prietaisas žvejams, kuris mobiliajame telefone parodo, ar konkrečioje vietoje jiems verta žvejoti, mėsos, žuvies ir paukštienos kokybės nustatymo įrenginys, superkompiuteris, prietaisas, padedantis akliesiems "atpažinti" spalvas ir kiti. Be to, atskiros erdvės buvo skirtos jaunųjų mokslininkų darbams, naujų pažinčių užmezgimui ar tiesiog susipažinimui su bendraminčiais.

Konferencijoje aptarti su inovacijomis, informacinių ir ryšių technologijų politika bei IRT moksliniais tyrimais susiję klausimai. Renginyje dalyvavo daug garsių inovatorių: Angry Birds žaidimą sukūrusios Rovio Entertainment Ltd vadovas Teemu Suila, mobiliųjų aplikacijų bendrovės GetJar įkūrėjas Ilja Lars ir kiti verslininkai bei politikai. Konferenciją taip pat aplankė EK vicepirmininkė, atsakinga už Europos skaitmeninę darbotvarkę Neelie Kroes.

Daugiau apie renginį gali sužinoti jo tinklapyje.

Komentarai

Kitos naujienos

Socialinis verslas, socialinis verslumas, socialinė ekonomika – pagalvojot, čia kažkas susiję su Facebook'u ir kitais socialiniais tinklais? Greičiausiai daugeliui tokia pirma mintis šauna į galvą ir nieko čia keista, nes labai lengva pasiklysti tarp daugybės socialinio verslumo apibrėžimų.

Europos Sąjungos šalyse verslą kurti norintys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į įvairius ES tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama reportaže „Kaip pradėti verslą kitoje ES šalyje?“. 

Lietuvoje startavusio virtualaus drabužių komiso „Manodrabužiai.lt“ dviejų įkūrėjų komanda per penkerius metus išaugo iki 30 darbuotojų įmonės. Bendrovė tęsia plėtrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o pelningiausiai šiuo metu veikia Vokietijoje. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!