Lietuviško verslo plėtrai į užsienį pasitarnavo socialinis keliautojų tinklas (video)

Spausdinti 2013-04-05

Lietuvoje startavusio virtualaus drabužių komiso „Manodrabužiai.lt“ dviejų įkūrėjų komanda per penkerius metus išaugo iki 30 darbuotojų įmonės. Bendrovė tęsia plėtrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o pelningiausiai šiuo metu veikia Vokietijoje. Prie sėkmingos projekto plėtros netikėtai prisidėjo ir tarptautinis keliautojų tinklas „Couchsurfing“. 

„Pagal projektą „Couchsurfing“ pas mane atvyko dvi vokietės, kurias įkvėpė „Manodrabuziai.lt“ idėja, ir tiesiog atsitiktinai pasiūlė šią idėją perkelti į Vokietiją“, – apie netikėtą sėkmę pasakoja vienas iš įkūrėjų Justas Janauskas. 

Pasak jo, pirmus šešis mėnesius užsienyje sekėsi sunkiai. „Vėliau viena žinoma tinklaraštininkė Vokietijoje parašė apie mūsų vokišką produktą, ir nuo to laiko jis pradėjo populiarėti“, – teigia verslininkas. Šiuo metu Vokietijoje šis projektas per mėnesį sulaukia 11 milijonų lankytojų. 

„Manodrabuziai.lt“ veikia ne tik Lietuvoje ir Vokietijoje, bet ir Čekijoje, Lenkijoje, ir plečiasi į Prancūziją, kitas šalis. „Norėčiau palinkėti visiems jauniems žmonėms, kurie nori kurti verslą arba jį jau kuria, būti ambicingiems“, – ragina Justas Janauskas.  

Europos Sąjungos šalyse verslą kurti norintys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į įvairius ES tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama reportaže „Kaip pradėti verslą kitoje ES šalyje?“. Per pavasarį bus pristatyti 9 reportažai apie įvairias ES teikiamas galimybes: paramą pradedantiems verslininkams, darbą ir gyvenimą kitose ES šalyse ir ES institucijose, stažuotes, savanorystę, studijas.

Justo Janausko interviu:

Komentarai

Kitos naujienos

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

Jau gali pasinaudoti virtualia rinkimų stebėsenos platforma „Žinau, ką renku“. Joje galima aptarinėti ir analizuoti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų agitaciją balandžio – gegužės mėnesiais.

Šią savaitę #pazinkeuropa diskutuosime apie „Erasmus+“ programą ir Jaunimo garantijas. Ar Jūs jau pasinaudojote galimybe susikurti savo sėkmės istoriją? Turite nuomonę ar klausimų? Pasisakykite!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!