Magistrantai galės pasinaudoti nauja programos „Erasmus+“ paskolų sistema

Spausdinti 2015-06-11

Absolventai, siekiantys įgyti magistro laipsnį užsienyje, jau gali naudotis paskolomis pagal programos „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą.

Programos „Erasmus+“ magistrantūros paskolų garantijų sistemą šiais metais ėmėsi įgyvendinti Europos Komisija ir EIF, paskelbę konkursą norintiems dalyvauti bankams. Šiai iniciatyvai iš programos „Erasmus+“ biudžeto bus skirta per 500 mln. EUR, kurie padės sutelkti iki 3 mlrd. EUR vertės paskolų gabiems Europos jaunuoliams. Ja siekiama paremti iš viso 200 000 studentų, norinčių įgyti magistro laipsnį užsienyje.

Pagal šią sistemą studentai gali gauti iki 12 000 EUR vienerių metų magistrantūros studijoms ir iki 18 000 EUR dvejų metų magistrantūros studijoms. Europos Komisija užtikrino, kad paskolos būtų teikiamos palankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, iš studentų arba jų tėvų nereikalaujama užstato, siūloma palanki palūkanų norma ir suteikiama galimybė atidėti paskolos grąžinimą. Daugiau informacijos pateikiama programos „Erasmus+“ paskolų magistrantūros studijoms svetainėje ir „MicroBank“ svetainėje.

Nuo šiol visi studentai, gaunantys programos „Erasmus+“ stipendiją arba paskolą, galės naudotis ir „Erasmus+“ studentų ir absolventų asociacijos (ESAA), kuri bus pristatyta birželio 12 d. Briuselyje vyksiančiame renginyje,patarimais ir parama. Naujoji asociacija, kuri iki 2020 m. atstovaus daugiau kaip 3 mln. programos „Erasmus+“ studentų, į viena sujungs keturias dabar veikiančias asociacijas ir jų tinklus (programos „Erasmus Mundus“ studentų ir absolventų asociaciją, programos „Erasmus“ studentų tinklą, asociaciją „garagErasmus“ ir tinklą OCEANS).

Komentarai

Kitos naujienos

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. Be „Erasmus+“ programoje jau dalyvaujančių 28 ES šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Turkijos ir Makedonijos, į programą šalių Partnerių statusu įsitraukia Vakarų Balkanų šalys, Rytų partnerystės šalys, Rusijos Federacija, Pietų Viduržemio šalys, Azijos šalys, Centrinės Azijos šalys, Lotynų Amerikos šalys, Industrinės Azijos šalys, Pietų Afrikos Respublika, JAV ir Kanada.

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!