Moksleivių debatų turnyras „Eurodebatai“

Spausdinti 2013-11-21

Lapkričio 25 d. startuos moksleivių debatų turnyras „Eurodebatai“. Dešimtyje Lietuvos miestų susitiks 20 debatų komandų, kurios viena su kita varžysis ne tik realybėje, bet ir virtualioje erdvėje!

„Eurodebatai“ vyks ir jų dalyviai tarpusavyje rungtyniaus dėl vertingų prizų šiuose miestuose:

Ukmergėje, lapkričio 25 d., pirmadienį 15 val. Tema: Vienintelis Lietuvos narystės ES privalumas – gaunama finansinė parama.

Klaipėdoje, lapkričio 26 d., antradienį 13 val. Tema: ES turi reguliuoti, ką rūkyti, o ko ne.

Marijampolėje, lapkričio 27 d., trečiadienį, 15 val. Tema: Europoje reikia stiprinti informacinį saugumą ir taikyti griežtas privatumo apsaugos taisykles „Google“, „Facebook“ ir panašioms bendrovėms.

Kaune, lapkričio 28 d., ketvirtadienį, 16 val. Tema: Lietuvai naudinga įsivesti eurą 2015 metais.

Alytuje, lapkričio 29 d., penktadienį 13 val. Tema: Jaunimo garantijų iniciatyva turėtų būti įgyvendinama visose ES šalyse.

Kalvarijoje, gruodžio 2 d., pirmadienį 14 val. Tema: Baigęs studijas Lietuvoje, tačiau išvykęs dirbti į kitą ES šalį, turėtum grąžinti į tave valstybės investuotas lėšas.

Panevėžyje, gruodžio 3 d., antradienį. 13 val. Studijuoti Lietuvoje ir dalyvauti programoje „Erasmus“ yra kur kas geriau nei studijuoti kitoje ES šalyje.

Vilniuje, gruodžio 4 d., trečiadienį 16 val. Tema: ES turėtų turėti savo kariuomenę.

Raseiniuose, gruodžio 5 d., ketvirtadienį 15 val. Tema: Europos Sąjunga šoka pagal didžiųjų jos valstybių narių dūdelę.

Telšiuose, gruodžio 6 d., penktadienį, 15 val. Su bendra valiuta ES yra stipresnė.

Kaip vyks „Eurodebatai“?

„Eurodebatų“ taisyklės (atsisiųsti)

Kiekviename mieste varžysis dvi komandos, kurias sudarys 4 nariai: trys vietos moksleiviai ir prie komandos prisijungęs patyręs debatų dalyvis – pasaulio arba Europos debatų čempionatų dalyvis. Patyręs debatų dalyvis padės likusiems komandos nariams pasirengti varžyboms ir pats diskutuos renginio metu.

Po debatų miestuose komandos tęs varžybas virtualiame žaidime. Svetainėje „Pažink Europą“ bus paskelbti vaizdo reportažai apie kiekvieną komandą ir jos pasirodymą. Geriausiai kiekviename mieste pasirodžiusią komandą ir labiausiai patikusią „Eurodebatų“ komandą išrinks svetainės lankytojai balsavimo būdu.

Daugiausia balsų surinkusios komandos bus apdovanotos: dešimt komandų (porų varžybų nugalėtojų virtualiame žaidime) pakviesime dalyvauti profesionaliuose debatų mokymuose, o absoliučios komandos-nugalėtojos nariams padovanosime kelionę į Briuselyje įsikūrusias ES institucijas.

Kas organizuoja „Eurodebatus“?

„Eurodebatų“ pagrindiniai organizatoriai - Jaunimo Europos komandos nariai. Jiems padeda Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneris - radijo stotis ZIP FM.

 

Komentarai

Kitos naujienos

2016 m. kovo 4 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ oratoriai. I vietos nugalėtoju tapo Martynas Bačiulis iš Palangos, kuris gavo galimybę savo mintis išsakyti prestižinėje TEDxVilnius konferencijoje. Be to, Martynas kartu su kitais prizininkais – Luku Azulu iš Šiaulių, Vytaute Rukšėnaite iš Švenčionėlių ir Agne Piepaliūte iš Plungės – laimėjo pažintinį vizitą į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Sausio 17 d. Europos namuose Vilniuje vykusiame renginyje  paaiškėjo „Eurodebatų“ absoliutūs nugalėtojai, kuriems atiteko prizas – pažintinė kelionė į ES institucijas Briuselyje. Ja tapo „Eruditų“ komanda iš Telšių - Rimvydas Rubavičius, Radvilė Kaminskytė ir Lukas Kaminskis.

Balsavime dėl  „Eurodebatų“  laimėtojų užvirė neįtikėtina kova – per dieną sulaukėme daugiau nei 50 000 balsų! Atsižvelgdami į dalyvių pastabas ir siekdami objektyvaus balsavimo, internetinį balsavimą keičiame į balsavimą trumposiomis telefono žinutėmis „sms“. Iš vieno telefono numerio bus leidžiama balsuoti tik vieną kartą. Įkaitinkit savo ir draugų telefonus! Balsuok čia arba http://bit.ly/1f6f1Xd

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!