„Palikit grybus airiams“ – „Auksinių Europrotų“ dalyvių Skuode atsakymas

Spausdinti 2015-10-15

Spalio 13 d. vykę „Auksinių Europrotų“ turnyrai sukvietė daugiau nei 30 miestų ir miestelių komandas varžytis dėl  nugalėtojo titulo. Komandoms teko kaip reikiant pasukti galvas, bandant išspręsti sudėtingiausius galvosūkius, tačiau atkakliose kovose netrūko azarto ir originalių atsakymų.

Įdomiausi klausimai

Akmenės ir Biržų miesto žaidėjams įdomiausias klausimas vienareikšmiškai buvo paskutinysis, apie Europos Sąjungos šalių sostines.

Klausimas skambėjo taip:

Ivano Aivazovskio paveikslo „dabartinis“ pavadinimas. Astronominio laikrodžio namai. Dievybė, pasiekusi nušvitimą, ir dar du kiti. Gitaros arba valso rūšis. Tai, kas „matė karą“. Skalbimo mašina arba pianinas. Lietuviškų saldainių rūšis. „Apoel FC“ klubo namai. „Meilės“ miestas. Ukrainietiškai – „brolis ir šlovė“. Supratę, apie ką yra kalbama, parašykite keturi skaičius, kurie vienija visus šiuos elementus šio turo kontekste.

Iš pimo žvilgsnio – klausimas labai painus, tačiau atsakymas buvo ganėtinai paprastas. Buvo kalbama apie sostines šalių, kurios 2004 metais įstojo į Europos Sąjungą. Pavyzdžiui,  Ivano Aivazovskio paveikslo „dabartinis“ pavadinimas – TALINAS (Reval), o Astronominio laikrodžio namai – PRAHA.

Trims miestams – Šilalei. Elektrėnams ir Skuodui – didžiausią įspūdį paliko klausimas apie Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos.

2012 metų pabaigoje – 2013 metų pradžioje buvo daug kalbama apie Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos. Tuometinis jos prezidentas sakė, kad Britanijai nebūtų lengva palikti ES: „Išstojimas nėra paprastas reikalas. Tai būtų teisiškai ir politiškai itin sudėtingas ir nepraktiškas užmojis. Tik pagalvokit apie X po 40 metų Y“. Parašykite, kokie žodžiai yra po X ir Y.

Atsakymas: skyrybos– X, santuoka(vestuvės) – Y

Įdomus pasirodė ir šis klausimas:

Twitter'yje yra pilna visokių netikrų vartotojų anketų (veikėjai yra mirę arba gal net (ne)egzistuojantys – pvz.: God). Įdomiausia tai, kad vienas tokių vartotojų kiekvieną valandą sukuria žinutę. Turiniu žinutė niekuo nesiskiria nuo kitų, jau anksčiau jo skelbtų žinučių. Tokia veikla šioje anketoje vyksta nuo 2009 metais, nors anketoje nurodytas “asmuo” yra gimęs 1858 metais. Dviem žodžiais, prasidedančiais ta pačia raide, parašykite, kas yra šis britas.

Atsakymas: BIG BEN'AS – kaip laikrodis kas valandą.

Linksmiausi atsakymai

Daugeliui ruduo asocijuojasi su miškais pilnais grybų, todėl nenuostabu, jog būtent klausimas apie grybus sulaukė daugiausiai dėmesio ir linksmų atsakymų.

Ruduo – grybų metas. Juos renka ne vienos tautos atstovai. Airijoje grybaujantiems lietuviams tuo pačiu užsiimantys lenkai paliko gana komišką raštelį, kuriame lenkiškai buvo parašyta, jog... Pabaikite dviem žodžiais šio raštelio mintį.

Akmenės komanda spėjo, jog atsakymas yra „nepjauk grybo“, tuo tarpu Skuodas siūlė grybus „palikti airiams“. Tauragės komandai atrodė, jog kalbama apie Lietuvos Prezidentę, o Kuršėnų komandos vieningai atsakė, jog „grybai mūsų“. Tačiau teko nusivilti sužinojus, jog tikrasis atsakymas: „GRYBŲ NĖRA“.

Na, o Žaslių miestelio žaidėjai spėliojo, kas gi filosofams siejasi su kvailyste, krikščionybės istorikams – su tarnyste Dievui., o studentui – su naujomis galimybėmis ir patirtimis. Žaidėjai spėjo, jog studentams naujas galimybes atveria vynas. O tikrasis atsakymas - ERASMAS ROTERDAMIETIS.

Beje, ar žinote, koks „X SPA” įsikūręs  Čekijoje, Chodova Plana mieste? Atsakymo nežinojo ir Biržų miesto žaidėjai, tačiau pateikė išties įdomių variantų: „'karšto avies kraujo'“, „pieno“, „mėšlo“', „medaus“ ir „purvo“.  O iš tikrųjų Čekijoje galite aplankyti  „Alaus SPA“.

 

Miestas

KOMANDŲ SKAIČIUS

DALYVIŲ SKAIČIUS

Akmenė

11

80

Anykščiai

8

52

Birštonas

4

36

Biržai

9

60

Elektrėnai

10

64

Jurbarkas

18

44

Kretinga

7

33

Kuršėnai

7

44

Pasvalys

6

40

Plungė

6

40

Pravieniškės

4

28

Šilalė

13

80

Skuodas

3

20

Tauragė

13

90

Telšiai

11

71

Trakai

3

-

Ukmergė

9

54

Ukmergė

9

54

Varėna

6

35

Žasliai

4

24

 

 

Komentarai

Kitos naujienos

Jau tapo įprasta, jog antradieniai  - tai „Auksinių Europrotų" vakarai, suburiantys šimtus žaidėjų, trokštančių išbandyti savo žinias. Ne išimtis buvo ir spalio 27 d. antradienis, kuris kai kuriems miestams buvo paskutinis, o kai kam dar tik pusiaukelė įtemptose protų kovose. Nepaisant to, jog po šio žaidimo su kai kuriais miestais teks atsisveikinti iki pavasario sezono, tačiau finalinėje kovoje netrūko azarto, juokelių ir pakilios nuotaikos. Sveikiname trumpojo sezono nugalėtojus, o kitiems miestams linkime sėkmės ateinančiose „Auksinių Europrotų“ kovose!

Spalio 20d. įvyko dar vienas Auksinių Europrotų turas, praskaidrinęs nykų ir vėsų antradienio vakarą. Rudeniškas šaltis nesutrukdė susirinkti dar didesniam būriui komandų, nusiteikusių rimtai kovai ir nekantraujančių įveikti naujus iššūkius.

Spalio 6 d. vyko jau trečiasis šio sezono „Auksinių Europrotų“ žaidimas, tačiau kai kurioms komandoms savo jėgas teko išbandyti pirmą kartą – tądien prie pilną sezoną organizuojančių miestų prisijungė būrys sutrumpintą sezoną spalio antradieniais organizuosiančių miestų.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!