Prasideda registracija į jaunųjų vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“

Spausdinti 2017-09-04

Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2007 metų, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas organizuoja konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai). Konkurso tikslas – skatinti vidurinių mokyklų moksleivius mokytis kalbų ir suteikti jiems galimybę paragauti vertėjo raštu duonos.

Konkurse gali dalyvauti septyniolikmečiai vidurinių mokyklų moksleiviai. Mokyklų registracija į konkursą prasideda 2017 m. rugsėjo 1 d. 13:00 val. Lietuvos laiku interneto svetainėje http://ec.europa.eu/translatores ir vyks iki spalio 20 d.

Antruoju etapu iš viso 751 mokykla bus pakviesta pateikti konkurse dalyvausiančių moksleivių vardus ir pavardes. Savo įgūdžius jaunieji vertėjai (nuo dviejų iki penkių moksleivių iš kiekvienos mokyklos) galės išmėginti 2017 m. lapkričio 23 d. Konkursas visose atrinktose mokyklose visoje ES vyks tuo pačiu metu. Moksleiviai vers vieno puslapio tekstą iš vienos iš 24 oficialiųjų ES kalbų į kitą oficialiąją ES kalbą. Iš viso galimi 552 kalbų deriniai. Vertimus tikrins, vertins ir po vieną laimėtoją iš kiekvienos šalies atrinks Europos Komisijos vertėjai. Nugalėjai bus pakviesti atvykti į Briuselį 2018 m. balandžio mėn. atsiimti prizų.

Pernai konkurse „Juvenes Translatores“ Lietuvoje varžėsi 44 jaunieji vertėjai iš dešimties mokyklų. Geriausiu išrinktas Martyno Bartninko iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos vertimas iš anglų į lietuvių kalbą.

Daugiau informacijos: Jaunųjų vertėjų konkursas „Juvenes Translatores“ http://ec.europa.eu/translatores/index_lt.htm

Komentarai

Kitos naujienos

Kelionė į Briuselį už 1 min. kūrybiškumo apie tai, kas yra konkurencija. Filmukų laukiame iki rugsėjo 28 d. 

Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

 

Sukurk su komanda vaizdo žinutę, ko ateities kartos gali pasimokyti iš Antrojo pasaulinio karo tragedijos, ir tęsk kelionę per istoriją konkurso finale, kuris vyks Aušvico-Birkenau muziejaus Tarptautiniame edukaciniame centre.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!