Registruokis į „Eurodebatus“!

Spausdinti 2016-10-20

Prasidėjo registracija į didžiausią Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkursą „Eurodebatai“. Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami išsakyti idėjas, kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą.

Kur ir kada?

„Eurodebatai“  lapkričio 21–25 dienomis vyks net aštuoniolikoje Lietuvos miestų ir miestelių.  Registruojantis galite pasirinkti, kuriame mieste dalyvausite.

 Kokie bus prizai?

Visi „Eurodebatų“ dalyviai bus apdovanoti specialiais projekto prizais, o pirmos vietos nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti konkurso finale Vilniuje gruodžio 12 d.  Prieš tai finalininkai savo įgūdžius galės patobulinti viešojo kalbėjimo mokymuose gruodžio 11 d., kuriuos ves viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas. Paskutinius patarimus finalininkai vakarienės metu gaus iš „Humoro klubo“ narių.

Trys „Eurodebatų“ finalo nugalėtojai bus apdovanoti kelione į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje (vizitas numatomas 2017 m. vasarą).

ED-zemelapis.png

Kaip dalyvauti?

Dalyvauti „Eurodebatuose“ gali vyresnių klasių (9–12) mokiniai. Dalyviams nėra būtina išankstinė viešojo kalbėjimo ar debatavimo patirtis. Debatų metu bus vertinamas ne tik gebėjimas argumentuoti, bet ir idėjų turinys.

Iki lapkričio 5 d. užpildyk registracijos anketą.

Jei užsiregistravusiųjų bus labai daug, lapkričio 5–11 dienomis vyks papildomas registracijos etapas, apie kurį informuosime dalyvius atskiru el. laišku. Daugiau informacijos anketoje.

debatu grafikas.png

Kaip vyks „Eurodebatai“?

„Eurodebatai“ – individualūs debatai, kurių metu bus galima pristatyti savo idėjas, kaip jaunimas gali suvienyti Europos Sąjungą. Jei, jūsų nuomone, jaunimas neturi galimybių suvienyti Europos Sąjungos, galite pristatyti savo idėjas ir argumentus, kodėl tai yra neįmanoma.

Užsiregistravę ir patvirtinimą gavę dalyviai turės parengti ir pristatyti 3 minučių trukmės kalbą tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?“. Po kiekvieno dalyvio kalbos vyks 3 minučių trukmės klausimų–atsakymų sesija, kurios metu kiti debatų dalyviai galės užduoti klausimus prieš tai kalbėjusiam debatų dalyviui. Antrajame etape dalyviai turės sureaguoti į kitų dalyvių kalbas ir pasisakymus (1 minutė). Po visų dalyvių kalbos, klausimus debatininkams uždavinės konkurso komisija ir žiūrovai. Trečiojo etapo metu dalyviai turės apibendrinti savo poziciją ir idėjas (1 minutė).

eigos schema.png

Kalbas vertins ir nugalėtoją rinks komisija (70%) bei renginio žiūrovai (30%).

Kas organizuoja „Eurodebatus“?

„Eurodebatus“organizuoja Jaunimo Europos komandos nariai kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Projekto partneriai: „Humoro klubas“ ir naujienų portalas lrytas.lt.

Kur gauti daugiau informacijos?

Jei turi klausimų – susisiek su JEK nariais arba kreipkis el. paštu eurodebatai@eurohouse.lt

Informaciją apie miestų renginius skelbsime feisbuko puslapyje. Atrinkti ir neatrinkti dalyviai bus informuoti registracijos metu nurodytu el. paštu.

 

Komentarai

Kitos naujienos

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!