Stebėk „Eurodebatus“ savo mieste!

Spausdinti 2016-11-09

Jau lapkričio 2125 dienomis  šešiolikoje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

Kur ir kada?

Akmenėje, lapkričio 23 d. 15 val.

Biržuose, lapkričio 23 d. 16 val.

Kaune, lapkričio 24 d. 16 val.

Klaipėdoje, lapkričio 25 d. 15 val.

Kupiškyje, lapkričio 22 d. 18 val.

Kuršėnuose, lapkričio 21 d. 15 val.

Lazdijuose, lapkričio 23 d. 15 val.

Pakruojyje, lapkričio 25 d. 9 val.

Panevėžyje, lapkričio 24 d. 16.30 val.

Plungėje, lapkričio 24 d. 16 val.

Šiauliuose, lapkričio 24 d. 15.30 val.

Šilalėje, lapkričio 25 d. 15 val.

Švenčionėliuose, lapkričio 23 d. 15 val

Tauragėje, lapkričio 24 d. 15 val.

Ukmergėje, lapkričio 24 d. 15 val.

Vilniuje, lapkričio 21 d. 16 val.

ED-zemelapis.png

Kaip vyks „Eurodebatai“?

„Eurodebatai“ – individualūs debatai, kurių metu moksleiviai pristatys savo idėjas, kaip jaunimas gali suvienyti Europos Sąjungą.

Debatų dalyviai turės parengti ir pristatyti 3 minučių trukmės kalbą tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?“. Po kiekvieno dalyvio kalbos vyks 3 minučių trukmės klausimų–atsakymų sesija, kurios metu kiti debatų dalyviai galės užduoti klausimus prieš tai kalbėjusiam debatų dalyviui. Antrajame etape dalyviai turės sureaguoti į kitų dalyvių kalbas ir pasisakymus (1 minutė). Po visų dalyvių kalbos, klausimus debatininkams uždavinės konkurso komisija ir žiūrovai. Trečiojo etapo metu dalyviai turės apibendrinti savo poziciją ir idėjas (1 minutė).

Kalbas vertins ir nugalėtoją rinks komisija (70%) bei renginio žiūrovai (30%).

Debatuose bus vertinama idėjos, jų originalumas ir pagrįstumas, gebėjimas užduoti taiklius klausimus kitiems pašnekovams ir reaguoti į jų idėjas, išraiškingas ir įtaigus idėjų bei argumentų dėstymas.

Numatoma, kad renginys truks iki 2 val.eigos schema.png

„Eurodebatų“ finalas

„Eurodebatų“ miestų renginių nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti konkurso finale Vilniuje gruodžio 12 d.  Prieš tai finalininkai savo įgūdžius galės patobulinti viešojo kalbėjimo mokymuose gruodžio 11 d., kuriuos ves viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas. Paskutinius patarimus finalininkai vakarienės metu gaus iš „Humoro klubo“ narių.

Trys „Eurodebatų“ finalo nugalėtojai bus apdovanoti kelione į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Jei turi klausimų – susisiekite su JEK nariais arba el. paštu eurodebatai@eurohouse.lt

„Eurodebatus“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komanda. Projekto partneriai: „Humoro klubas“ ir naujienų portalas „lrytas.lt“.

 

Komentarai

Kitos naujienos

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!