Stovyklos „MediaLAB 2017“ dalyviai pristato išmanius miestų sprendimus

Spausdinti 2017-05-19

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su partneriais: naujienų portalu „15min“ ir technologijų ir inovacijų festivaliu LOGIN 2017 m. balandžio 27-30 d. jau 6-ąjį kartą organizavo stovyklą jauniesiems profesionalams. Šiais metais stovykla vadinosi „MediaLAB 2017“. Šių metų stovyklos tema - išmanieji miestai.

20 jaunųjų talentų, suskirstytų į komandas, kurias sudarė redaktoriai, operatoriai ir montuotojai, fotografai bei žurnalistai, 4 dienas sėmėsi patirties iš žinomų lektorių, diskutavo išmaniųjų miestų ir žurnalistikos temomis ir mokėsi kurti multimedijos pasakojimus.

Visas sukauptas žinias dalyviai panaudojo analizuodami Lietuvos miestų vystymosi problematiką ir atskleisdami jau kuriamus išmanius sprendimus mieste kylančių iššūkių sprendimui. Stovyklos metu buvo parengti keturi multimedijų pasakojimai apie Alytaus, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus miestus:

Alytus: https://makealytusgreatagain.atavist.com/makealytusgreatagain  

Panevėžys: https://luzis.atavist.com/senjoras-gaudo-saule  

Kaunas: https://medialabkaunas.atavist.com/medialab-kaunas

Vilnius: https://mediateam.atavist.com/mergina-kuri-klauso

Komentarai

Kitos naujienos

Šiandien esame daug atviresni nei anksčiau – internete skelbiame daug asmeninės informacijos apie save: viešai rodome, kur atostogaujame, dalijamės asmeniniais vaizdo įrašais, gimimo data, telefono numeriu, artimųjų vardais. Visgi siūlome prieš paspaudžiant „skelbti“ giliai įkvėpti ir savęs paklausti – ar ši informacija ateityje negali būti panaudota prieš mane?

Kviečiame registruotis į didžiausią Lietuvoje individualių debatų konkursą „Eurodebatai“. Vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami išsakyti idėjas ir diskutuoti tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?”. Per debatus bus vertinamas idėjų turinys, gebėjimas argumentuoti ir diskutuoti su kitais dalyviais.

Rugsėjo 9 d. Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent!“ vyko diskusija „Lietuva – Europos pakraštys ar branduolys?“. Diskusiją moderavo Arnoldas Pranckevičius. Diskusijos dalyviai: Vladas Lašas, Jovita Neliupšienė, Rytis Zemkauskas, Laura Kuršienė (būsima mama, žmogus iš publikos).

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!