Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

2014-08-07

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

Populiariausia veikla išlieka tarptautiniai jaunimo mainų projektai. Be kitų projektų, kuriuos sudaro Europos savanorių tarnybos veiklos, jaunimo darbuotojų mobilumo ar struktūrinio dialogo projektai, „Erasmus+“ pristato naujovę – strateginių partnerysčių projektus. „Strateginių partnerysčių projektais skatinamas skirtingų sektorių bendradarbiavimas. Švietimo institucijų, jaunimo nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių atstovai kviečiami kurti ir įgyvendinti bendrus projektus, taip perduodant gerąją patirtį iš vieno sektoriaus į kitą. Džiaugiamės sulaukę nemažo paraiškovų susidomėjimo šia veikla ir noro mokytis vieniems iš kitų,“ – pasakoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Lilija Gerasimienė.

Per Vilniuje vykusį renginį pasirašytos pirmųjų strateginių partnerysčių projektų įgyvendinimo sutartys. Viena iš organizacijų, vykdysiančių pirmąjį tokio pobūdžio projektą Lietuvoje – viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“. Projekto „Self–E“ metu jie bendradarbiaus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Rytų Lenkijoje įsikūrusiu Mokslo ir technologijų parku bei Suvalkų valstybine aukštesniąja Edward F. Szczepanik profesine mokykla.

Lilija Gerasimienė

„Pastebime, kad šiuo metu ypač trūksta verslumo ugdymo programų ir metodologijų, skirtų jaunimo, ypač mokyklinio amžiaus, įgūdžių ugdymui. Projekto metu ištirsime dabartinius mokyklinio amžiaus jaunimo verslumo įgūdžius Lietuvos ir Lenkijos mokyklose, identifikuosime su tuo susijusias problemas. Pagal gautus duomenis ekspertų grupė parengs verslumo ugdymo metodologiją, paremtą neformaliojo ugdymo principais,“ – pasakoja Andrius Jasinskis, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius. Metodologija bus testuojama, atnaujinama, 9 mėnesius taikoma kaip neformaliojo ugdymo metodika mokyklinio amžiaus jaunimo grupėms.

Seminaro metu pasirašytos sutartys su 90 finansavimą gavusių projektų vykdytojais. Tai yra pirmieji projektai, kuriuos jaunimo srityje finansavo ES programa „Erasmus+“.

Sutartys

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, įgyvendinama 2014–2020 metais. Lietuvoje programą administruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir Švietimo mainų paramos fondas.

Su programos „Erasmus+“ jaunimo srityje finansuotais projektais galite susipažinti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros interneto svetainėje http://www.jtba.lt/