Konkursas apie tai, ko ateities kartos gali pasimokyti iš Antrojo pasaulinio karo tragedijos

Spausdinti 2016-03-10

Sukurk su komanda vaizdo žinutę, ko ateities kartos gali pasimokyti iš Antrojo pasaulinio karo tragedijos, ir tęsk kelionę per istoriją konkurso finale, kuris vyks Aušvico-Birkenau muziejaus Tarptautiniame edukaciniame centre.


Antras pasaulinis karas buvo vienas tragiškiausių laikotarpių žmonijos istorijoje. Šio konkurso pagrindinis tikslas – išsaugoti prisiminimus apie Antrąjį pasaulinį karą ir išmoktas pamokas tarp jaunosios kartos atstovų. Komandų konkursas susideda iš dviejų etapų: kvalifikacinio turo ir finalo. Konkurso laimėtojas išrenkamas finalo metu.

Konkurse gali dalyvauti bet kurios Europos Sąjungos valstybės narės 14-19 metų moksleiviai. Komanda turi būti sudaryta iš 3 unikalių vienos mokymosi institucijos atstovų. Instituciją gali atstovauti neribotas komandų skaičius. Registracija į kvalifikacinį etapą vyksta nuo 2016 m. sausio 31 d. iki 2016 m. kovo 1 d. užpildant šią registracijos formą http://goo.gl/forms/4cPzj6WprA.

Kvalifikaciniam turui užsiregistravusios komandos kuria ir organizatoriams pateikia trumpametražį filmą, perteikiantį taikos, pagarbos, vilties, žmogaus teisių, integracijos ir kitas panašaus pobūdžio idėjas, kurios siejasi su Antruoju pasauliniu karu. Filmas turi būti ne ilgesnis nei 5 minutės. Filmo kalba – oficiali konkurso kalba, t.y. anglų.

Kvalifikaciniam turui užsiregistravusios komandos filmą pateikia iki 2016 m. kovo 30 d. Laimėtojai bus paskelbti projekto puslapyje www.europeanwise.eu 2016 m. balandžio 5 d. Visi filmai bus vertinami Atrankos komisijos, kurią sudarys mažiausiai 3 atstovai iš partnerių universitetų ir/ar organizacijų ir socialinio tinklo Facebook narių. Kiekvienas kvalifikacinės komisijos narys vertins dalyvius, 11 balų skirdamas pirmam pasirinkimui, 10 – antram pasirinkimui ir t.t. Jeigu bus daugiau negu 11 komandų, likusios komandos gaus po 1 tašką. Vertinimo formoms socialiniame tinkle Facebook bus taikomi šiek koeficientai: Patikimų – (“likes”) – 20%; komentarai – 30 %; pasidalinimas – 50%. Visi filmai bus sureitinguoti pagal patikimų, komentarų ir pasidalinimų skaičių ir koeficientą, 11 balų skiriant pirmam pasirinkimui, 10 – antram pasirinkimui ir t.t.

Atrankos komisija trumpametražius filmus vertins ir reitinguos pagal WISE kriterijus: išmintį ar žinias, iniciatyvą, struktūrą, energiją ar motyvaciją. Filmai neturėtų būti nepadorūs, amoralūs, įžeidžiantys, šmeižiantys, vulgarūs, ar pažeidiantys viešąją moralę. Filmai, kurie bus nuplagijuoti ar nukopijuoti nuo jau egzistuojančių kūrinių, sukurtų kitų asmenų, nebus priimami kaip pažeidžiantys konkurso taisykles. Komandos gali panaudoti iki 30 s. istorinio pobūdžio filmų, nurodydamos originalų šaltinį.

Pirmiausia komandos privalo užsiregistruoti dalyvavimui konkurse, užpildydamos formą http://goo.gl/forms/4cPzj6WprA. Parengti filmai įkeliami į Google Drive diską, ir nuoroda siunčiama el. paštu europeanwise@gmail.com. Filmai pateikiami šiais formatais: MPEG4, 3GPP, MOV, AVI, MPEGPS arba FLV. Filmas turi būti išsaugotas tokio pavadinimo pavyzdžiu: KOMANDOS PAVADINIMAS_MOKYKLOS PAVADINIMAS_VALSTYBĖ NARĖ. Elektroniame laiške būtina nurodyti komandos pavadinimą, mokyklos pavadinimą ir jos adresą, šalį, kiekvieno komandos nario ir kuruojančio mokytojo vardus ir pavardes.

Susumavus Komisijos ir Facebook narių balsus, 4 daugiausia balsų surinkusios komandos pateks į finalą. Jeigu projekte dalyvauja daugiau nei 3 valstybių mokyklų komandos, daugiausia 2 komandos atrenkamos į finalą iš vienos valstybės. Visais atvejais Komisijos sprendimas yra galutinis. Keturios atrinktos komandos turės galimybę dalyvauti finaliniame etape, kuris vyks 2016 m. balandžio mėnesį Aušvico-Birkenau valstybinio muziejaus edukaciniame centre (Lenkijoje). Kiekvieną komandą turės lydėti mokytojas. Data bus patikslinta vasario pabaigoje.

Finalo metu komandos rungsis, atlikdamos įvairias užduotis (žaisdami žaidimus, dalyvaudami viktorinose, klausydami paskaitų ir kt.). Komandos taip pat dalyvaus filmavime, kuris vėliau bus naudojamas kaip mokomoji priemonė mokykloms. Kiekviena komanda bus vertinama 100 balų sistemoje.

Laimėjusios komandos trumpametražis filmas bus įdėtas į laiko kapsulę, kuri bus atidaryta 100-sioms Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinėms minėti 2045 metais. Komanda kartu su lydinčiu mokytoju taip pat bus pakviesta dalyvauti WISE žmogaus teisių vasaros mokykloje, kuri vyks Vilniuje 2016 m. liepos mėnesį, bus įteikti laimėjimą patvirtinantys sertifikatai.

Daugiau apie konkursą: http://www.europeanwise.eu/uwwii/

Komentarai

Kitos naujienos

Kelionė į Briuselį už 1 min. kūrybiškumo apie tai, kas yra konkurencija. Filmukų laukiame iki rugsėjo 28 d. 

Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2007 metų, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas organizuoja konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai). Konkurso tikslas – skatinti vidurinių mokyklų moksleivius mokytis kalbų ir suteikti jiems galimybę paragauti vertėjo raštu duonos.

Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!