Vaizdo seminaras „Kokias teises turime ir kur kreiptis pagalbos gyvenant kitoje ES šalyje?“

Spausdinti 2013-04-23

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, vis dėlto kartais susiduriama su jų pažeidimu: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą ir pan.

Seminarą galėsite žiūrėti čia.

Kokios garantijos privalo būti užtikrintos dirbant kitoje ES šalyje? Kur kreiptis, jei įtariate, kad pažeidžiamos jūsų teisės? Kokios nemokamos pagalbos galite tikėtis iš Europos Sąjungos pagalbos tinklų? Į šiuos ir kitus klausimus bus atsakoma balandžio 24 dieną 20.30 val. (Lietuvos laiku) vyksiančiame tiesioginiame vaizdo seminare „Kokias teises turime ir kur kreiptis pagalbos gyvenant kitoje ES šalyje?“.

Dalyvauja:

  • SOLVIT tinklo atstovė Lina Giedraitienė;
  • konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės ekspertė Lietuvai Ingrida Ilgauskienė;
  • žurnalistas Aurimas Perednis (moderatorius). 

Seminaro metu bus galima užduoti rūpimus klausimus pranešėjoms tiesiogiai internetu. Transliacijos metu ekrane matysite skiltį „Pokalbių kambarys“. Jei norėsite užduoti klausimų pranešėjoms, įveskite juos į laukelį „Žinutės tekstas“ ir spauskite „Siųsti“.

Ko prireiks? Kompiuterio su interneto ryšiu. Seminaras nemokamas.

Nuoroda į seminarą bus pateikta adresu: www.pazinkeuropa.lt/sekmesreceptas.

Pasitikrinti, ar transliacija vyks sklandžiai, galite štai čia. Jei matote vaizdo įrašą (reikės kelių minučių, kad „pasikrautų“), techninių kliūčių neturėtų kilti. Transliacijai rekomenduojama „Chrome“ arba „Firefox“ naršyklė, svarbu, kad būtų instaliuota „Adobe Flash“ programėlė. 

Komentarai

Kitos naujienos

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Kasmet skelbiamos stažuotojų atrankos į įvairias Europos Sąjungos institucijas Lietuvoje, Briuselyje, Liuksemburge ir kituose miestuose. Jauniems žmonėms tai galimybė susipažinti su konkrečios institucijos veikimo principais, įgyti praktinių įgūdžių, praplėsti akiratį. Be to, dalis stažuočių yra apmokamos – stažuotojai gali gauti apie 1000 eurų per mėnesį.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!