Žymė: gyvenu skaitmeninėje erdvėje

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato kiekvienam interneto kūrėjui ir vartotojui aktualų elektroninį leidinį „Skaitmeninės rinkos debesyse“.

Pirkti internetu daug paprasčiau, o ir kainos dažnai atrodo mažesnės. Kur pigiau? Lietuviškose internetinėse parduotuvės, ar populiariausiose užsienio svetainėse? Skaičiuojame. Neapsigaukite. Prekė, kuri užsienyje atrodo daug pigesnė gali gerokai pabrangti, už ją sumokėjus muito mokestį. Kada jį reikia mokėti ir kaip nepermokėti?Į policiją Lietuvoje galima kreiptis įvairiai: prireikus skubios pagalbos, skambinti greituoju pagalbos numeriu 112, tačiau jei neskubu, galima tiesiog apsilankyti policijos komisariate ar parašyti per socialinius tinklus. Pastaruoju metu populiarėja internetinis puslapis ePolicija.lt. Kaip juo naudotis ir kaip jis palengvina pareigūnų darbą - "Pinigų kartos" ir Europos Komisijos projekte - "Gyvenu skaitmeninėje erdvėje".Už gerus darbus reikia dosniai atsilyginti. Už naudingas žinias, puikias e.paslaugas ir programėles seneliai ar tėvai tegu jums iškepa kalną skanių blynų, o trys šeimos blynus keis į kruopštų lagaminų pakavimą, nes jos tapo konkurso ‪#‎JauMoku‬ laimėtojais!

E.receptas – pastaruoju metu daug apie jį girdime, tačiau, kaip jis veikia ir kuo yra naudingas, dar ne kiekvienam aišku. „Pinigų karta“ domisi, kaip elektroniniu receptu naudotis ir kaip jis palengvins tiek gydytojų, tiek vaistininkų, tiek pacientų gyvenimą. Ir apskritai, ar tokia naujovė gali palengvinti gyvenimą?

Andrius Užkalnis, viešųjų ryšių specialistas Aidas Puklevičius ir DELFI.lt mokslo ir technologijų redaktorius Vaidas Neverauskas susibūrė į komisiją „Geriausios elektroninės paslaugos“ rinkimuose.

Užsisakius išskirtinę, Lietuvoje gaminamą prekę, tekdavo laukti mėnesį ar du, kol į duris pasibels kurjeris. Šiandien lietuviškos virtualios parduotuvės siuntinius pristato daugiausiai per 5 darbo dienas. Ir po truputį nebelieka laiko dairytis į užsienio parduotuves, nes lietuviškoji rinka plečia prekių asortimentą – nuo batų iki baldų.

Nors kai kuriems žmonėms atrodo, kad deklaruoti pajamas nėra pati lengviausia užduotis, ir jie ryžtasi tą daryti tik atvykę į Valstybinę mokesčių inspekciją, tačiau net 98 procentai deklaracijų yra pateikiama internetu. "Pinigų karta" bendradarbiaudama su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje siūlo išmokti, kaip tai padaryti, kad nereiktų niekur vykti ir laukti eilėje, kol jums padės.Geriausios elektroninės paslaugos rinkimų antras etapas eina į pabaigą.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!