Žymė: informacija

Rodyti naujesnes

Gegužės 9 d. visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena. Šia proga įvairiose sostinės vietose galima išvysti „gyvąsias gatvės skulptūras“ ir mimus: keliautojų porą, ryškiaspalvius pirkėjus, gydytoją ar santechniką.

Gegužės 9 d. visoje Lietuvoje vyko žinių apie Europos Sąjungą konkursas – Europos egzaminas, kurį laiko moksleiviai, studentai, valstybės tarnautojai, verslininkai ir visi kiti norintys. Egzamine Europos namuose dalyvavo senjorai, moksleiviai ir žurnalistai. Ačiū visiems, dalyvavusiems!

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Jungtinė Europos jaunimo parlamento komitetų Lietuvoje ir Baltarusijoje komanda turi gerų žinių! Gegužės 9-12 dienomis jaunus aktyvius žmones įvairioms diskusijoms, debatams, nepakeičiamos patirties ir įspūdžių kaupimui suburs antroji regioninė Europos jaunimo parlamento sesija Vilniuje.

Balandžio 24 d. Žurnalistikos instituto studentai buvo pakviesti diskutuoti apie verslo žurnalistikos tendencijas Lietuvoje. Susitikime dalyvavusio dienraščio „Verslo žinios“ apžvalgininko Ryto Staselio teigimu, ši žiniasklaidos sritis yra nišinė: „Verslo žiniasklaidą žmonės skaito ne dėl pramogos, o profesiniais reikalais.“

Kasmet skelbiamos stažuotojų atrankos į įvairias Europos Sąjungos institucijas Lietuvoje, Briuselyje, Liuksemburge ir kituose miestuose. Jauniems žmonėms tai galimybė susipažinti su konkrečios institucijos veikimo principais, įgyti praktinių įgūdžių, praplėsti akiratį. Be to, dalis stažuočių yra apmokamos – stažuotojai gali gauti apie 1000 eurų per mėnesį.

Nori daugiau sužinoti apie Europos Parlamentą? Domiesi jaunimo galimybėmis Europos Sąjungoje? Įdomu, kaip Europos Parlamento sprendimai paliečia kiekvieno ES piliečio gyvenimą?

Balandžio 26 d., penktadienį, 10 val. kviečiame dalyvauti nacionalinėje jaunimo konferencijoje „Mano Europa. Mano teisės“, skirtoje Europos piliečių metams ir Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai paminėti. 

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje skėlbė marškinėlių dizaino konkursą,  kurio nugalėtojų darbai puikuosis ant Europos piliečių metams skirtų marškinėlių. Vykusio konkurso tema – Europos piliečių metai. Kas laimėjo?

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!