Žymė: verslumas

Šią savaitę Vilniuje galėjai sutikti geriausius Europoje informacinių ir ryšių technologijų srityje (IRT) dirbančius specialistus, mokslininkus ir verslininkus – mūsų šalyje vyko daugiau nei 6 000 dalyvių sutraukusi ICT 2013 konferencija.

Socialinis verslas, socialinis verslumas, socialinė ekonomika – pagalvojot, čia kažkas susiję su Facebook'u ir kitais socialiniais tinklais? Greičiausiai daugeliui tokia pirma mintis šauna į galvą ir nieko čia keista, nes labai lengva pasiklysti tarp daugybės socialinio verslumo apibrėžimų.

Europos Sąjungos šalyse verslą kurti norintys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į įvairius ES tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama reportaže „Kaip pradėti verslą kitoje ES šalyje?“. 

Lietuvoje startavusio virtualaus drabužių komiso „Manodrabužiai.lt“ dviejų įkūrėjų komanda per penkerius metus išaugo iki 30 darbuotojų įmonės. Bendrovė tęsia plėtrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o pelningiausiai šiuo metu veikia Vokietijoje. 

„Kiekviena verslo idėja prasideda nuo to, kad reikia ieškoti pinigų, kaip ją įgyvendinti. Pradžioje apėjome gimines, jie mums padėti negalėjo. Vienoje parodoje sužinojome apie ES paramą, pradėjome aiškintis, kaip ją gauti, o šiandien jau turime barą“, – savo patirtimi dalijasi „Trip“ baro vienas savininkų Algirdas Rumšas.

Jei turi neįgyvendintų idėjų, trokšti mokytis, pažinti kitas kultūras, prisidėti prie problemų sprendimo, atkreipti kitų žmonių dėmesį į egzistuojančią situaciją, diskutuoti, kurti, savanoriauti – ženk kelis žingsnius į priekį.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!