Žymūs europiečiai ragina ES lyderius apginti programą „Erasmus“

Spausdinti 2012-11-12

Daugiau nei 100 švietimo, meno, literatūros, ekonomikos, filosofijos ir sporto srityse žymių europiečių pasirašė ES valstybių ir vyriausybių vadovams skirtą atvirą laišką, kuriame ragina užtikrinti pakankamą studentų mainų programos „Erasmus“ finansavimą. Laišku, kurį pasirašė visų ES valstybių narių atstovai, įskaitant Ispanijos kino režisierių Pedro Almodovarą, futbolo klubo „Barselona“ vadovą Sandro Rosellį, Nobelio premijos laureatą profesorių Christopherį Pissaridesą bei kelis Olimpinių žaidynių medalininkus, norima parodyti susirūpinimą ketinimu mažinti tiek programos dalyvių skaičių, tiek stipendijas. Šiuo metu vyksta diskusijos dėl 2012 ir 2013 m. ES biudžeto ir dėl 2014-2020 m. ES daugiametės finansinės programos. Lietuvoje laišką pasirašė plaukikė, 2012 m. Olimpiados aukso medalio laimėtoja Rūta Meilutytė, akordeonistas Martynas Levickis ir dainininkė Erica Jennings.

Laiške įspėjama, kad jei 2012 ir 2013 m. ES biudžetas nebus papildytas trūkstamomis lėšomis, galimybę įgyti gyvenimiškos ir svarbios patirties gali prarasti tūkstančiai paraiškas jau pateikusių studentų.

Blogesnio laiko tokiems pokyčiams būti negali. Nuo krizės pradžios 15–24 m. jaunuolių nedarbas padidėjo 50 proc. Šiandien darbo neturi daugiau nei penki milijonai, t. y. vienas iš penkių, jaunų europiečių.

Laiške raginama investicijas į švietimą ir mokymą laikyti Europos atsaku į krizę. Jame taip pat pabrėžiama, kad pagal programą „Erasmus visiems“, kurią ketinama pradėti 2014 m., Komisija planuoja jaunimui suteikti daugiau galimybių gerinti gebėjimus ir gauti darbą.

Daugiau informacijos apie kreipimąsi į ES lyderius galima rasti čia

Komentarai

Kitos naujienos

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

Jau gali pasinaudoti virtualia rinkimų stebėsenos platforma „Žinau, ką renku“. Joje galima aptarinėti ir analizuoti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų agitaciją balandžio – gegužės mėnesiais.

Artėjant Europos Parlamento rinkimams Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo institutas rengia socio-edukacinį projektą „Moksleiviai renka Europos Parlamentą“.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!